Hallinto

Muuramen valtuusto on 35-jäseninen, kunnanhallituksessa on 9 jäsentä. Lautakunnat ovat Asukaspalveluiden lautakunta, Lapsi- ja perhepalveluiden lautakunta, Teknisten palveluiden lautakunta ja Tarkastuslautakunta.

Muuramen kunnan henkilöstö reilut 400 työntekijää (vakinaiset n. 350 ja määräaikaiset n. 70) sekä työllistettyjä 10 - 20 välillä vuosittain. Kunnanjohtaja on Ari Ranta-aho (kunnanjohtajana vuodesta 2005 lähtien).

Muuramen kunnan johtoryhmä

Kunnanjohtaja Ari Ranta-aho, p. 014 659 601, 040 504 7960
Hallintojohtaja Sami Niemi, p. 014 659 602, 050 589 9187
Palvelujohtaja Simo Oksanen, p. 014 659 605, 040 552 1263
Tekninen johtaja Julia Virtanen, p. 014 659 650, 0400 489 901
Talous- ja henkilöstöjohtaja Jukka Kaistinen, p. 014 659 787, 050 311 99 14
Henkilöstön edustaja vuonna 2017 traktorinkuljettaja Petri Pukari p. 014 659 724, 050 575 1205
Johtoryhmän ulkopuolelta tiedottaja Tiina Riuttanen, p. 014 659 731, 040 777 4263

Muuramen kunta uudistaa luottamuselinorganisaatiota 1.6.2017 alkaen

Muuramen kunta
Virastotie 8 / PL1
40951 Muurame

tel. +358 (0)14 659 611
fax +358 (0)14 659 600

info@muurame.fi
etunimi.sukunimi@muurame.fi
Facebook: Hyviä uutisia Muuramesta

Kunnanvirasto on avoinna
ma 9.00 - 15.00
ti 9.00 - 15.45
ke 9.00 - 15.00
to 9.00 - 16.30
pe 9.00 - 15.00 

Anelma Ekberg
Tietopalvelusihteeri
014 659 603, 040 833 8190
anelma.ekberg@muurame.fi
Arkistonhoito
Mika Halla-aho
atk-tukihenkilö
014 659 622
mika.halla-aho@muurame.fi
Marja Honkonen
Palkkasihteeri
014 659 633
marja.honkonen@muurame.fi
Jukka Kaistinen
Talous- ja henkilöstöjohtaja
014 659 787, 050 311 9914
jukka.kaistinen@muurame.fi
Tuula Myllylä
Sihteeri
014 659 635
tuula.myllyla@muurame.fi
Johanna Myllymäki
atk-tukihenkilö
014 659 936
johanna.myllymaki@muurame.fi
Sami Niemi
Hallintojohtaja
014 659 602, 050 589 9187
sami.niemi@muurame.fi
Ari Nieminen
Laskentasihteeri
014 659 632
ari.nieminen@muurame.fi
Simo Oksanen
Palvelujohtaja
014 659 605, 040 552 1263
simo.oksanen@muurame.fi
Sirpa Puustinen
Asuntosihteeri
014 659 626
sirpa.puustinen@muurame.fi
Ari Ranta-aho
Kunnanjohtaja
014 659 601, 040 504 7960
ari.ranta-aho@muurame.fi
Marjo Reponen
pääkirjanpitäjä
014 659 631
marjo.reponen@muurame.fi
Helena Salomaa
Sihteeri
014 659 604
helena.salomaa@muurame.fi
Marko Satosaari
atk-käyttöpäällikkö
014 659 620, 040 761 6182
marko.satosaari@muurame.fi
Maarit Sivonen
Laskentasihteeri
014 659 636, 050 568 7031
maarit.sivonen@muurame.fi
Julia Virtanen
Tekninen johtaja
014 659 650, 0400 489 901
julia.virtanen@muurame.fi
Anna-Mari Vänttinen
Palkkasihteeri
014 659 634
anna-mari.vanttinen@muurame.fi