Keskusvaalilautakunnan vahvistamat Muuramen kunnan valtuutetut

18.04.2017 15:58

Kategoria: Kuulutukset

Keskusvaalilautakunta on vahvistanut kokouksessaan 12.4.2017, että kuntavaaleissa 2017 on valittu Muuramen kuntaan valtuutetuiksi seuraavat henkilöt:

Ilvesmäki, Mika                            pappi

Liikanen, Arto                              metallimies, pääluottamusmies

Raiskinmäki, Marja                      luokanopettaja, kunnanvaltuutettu

Ahvenlampi, Jenni                       taksiautoilija

Kaistinen, Jaakko                        yo-liikuntaneuvoja, seurakoordinaattori

Häkkinen, Minna                          maatalousyrittäjä, agrologi

Rajala, Arto                                  komisario, kunnanvaltuutettu

Salmela, Tarja                              taksiautoilija, kukka- ja hautaustoimistoyrittäjä

Kortetmäki, Teea                          tutkija, YTM

Kokko, Jani                                   FM, tutkija

Haukimäki, Pentti                          eläkeläinen

Mikkola, Tiina                               palveluasiantuntija

Kupari, Heli                                   myyjä, liiketalouden tradenomi

Juuti, Asko                                    erikoissairaanhoitaja, työsuojeluvaltuutettu

Andersin, Janne                            yrittäjä, kunnanvaltuutettu

Tammivuori, Kalle                         koneyrittäjä, maatalousyrittäjä

Vilander, Riina                             QHSE-koulutusasiantuntija, insinööri (YAMK)

Mutanen, Juha                             yrittäjä

Lakka, Tero                                  varatuomari, asianajaja

Leppiniemi, Markus                      rehtori, KM

Lindqvist, Luka                            tradenomi

Nieminen, Raija                           uinninvalvoja, uinninopettaja

Jakobsson, Maarit                       THM, ESH

Selänne, Harri                             ylilääkäri, lääketieteen ja kirurgian tohtori

Väyrynen, Ville                           kirurgi

Hitonen, Teija                             osastosihteeri

Marjamäki, Janne                       vastaava liikunta-alueiden hoitaja

Lukkarila, Marianne                     toimintaterapeutti

Pajunen, Kari                               ent. linja-autonkuljettaja, kunnanvaltuutettu

Maukonen-Kärkkäinen,  Pauliina  toiminnanjohtaja, YTM

Jääskeläinen, Jesse                     puheenjohtaja, opiskelija

Aho, Suvi-Jaana                           lastentarhanopettaja

Kvist, Päivi                                   yrittäjä, insinööri (AMK)

Leinonen, Seija                           psykologi

Järvinen, Pirkko                          ruokapalveluesimies

 

ja varavaltuutetuiksi on valittu puolueittain seuraavat henkilöt:

Perussuomalaiset

 Lilja, Aki                                      tekninen asiantuntija, kriisienhallintaveteraani

Oksa, Niko                                   aluemyyntipäällikkö, senior consultant

 

Vasemmistoliitto 

Vilander, Marjatta                         yrittäjä, eläkeläinen

Pukari, Petri                                 traktorinkuljettaja, pääluottamusmies

 

Suomen Kristillisdemokraatit (KD)

Kuusinen, Kaija                           sairaanhoitaja, eläkeläinen

Kangasharju, Terttu                     tietoliikenneinsinööri, eläkeläinen

 

Vihreä liitto

Petäjä, Jussi                                muusikko, musiikinopettaja

 

Suomen Keskusta

Rousu, Mirjam                            luokanopettaja, KM

Tyrväinen, Hannu                       yrittäjä

Hietanen, Martti                          pientilallinen, maatalouskoneasentaja

Virmanen, Rose                          opiskelija

Eskola, Sisko                              sairaanhoitaja (AMK), TTM

Niemelä, Kirsi                             myyjä, artesaani

Salmela, Matti                             eläkeläinen

Vanhalakka, Suvi                        opettaja, FM

Raulo, Nico                                 yrittäjä

Honkanen, Ari                             tuotesuunnittelija, insinööri

Honkamäki, Juha                        lehtori, insinööri (AMK)

Koistinen, Ismo                           alue-edustaja

 

Kansallinen Kokoomus

Hernesniemi, Jani                      keskusjohtaja

Levälahti, Erikka                         sosionomi (YAMK)

Siekkinen, Ari-Pekka                  valmentaja

Kylmälahti, Jani                          teollinen muotoilija

Lilja, Anssi                                  yrittäjä

Turunen, Jorma                          everstiluutnantti EVP

 

Suomen Sosialidemokraattinen Puolue 

Salopino, Karita                           palveluohjaaja

Kupari, Pekka                              ympäristötarkastaja

Lahtinen, Tommi                          laskentapäällikkö

Väänänen, Matti                          työsuojeluvaltuutettu

Salonen, Ismo                             kiinteistönhoitaja

Hakala, Anu                                projektipäällikkö

Perämäki, Erkki                           putkiasentaja, eläkeläinen

Leinonen, Tuomo                        machinist, pääluottamusmies

Jääskeläinen, Kari                      yhdistelmäajoneuvonkuljettaja

 

Vaalin tulos on asetettu nähtäville 7 vuorokauden ajaksi.

Lisätietoja asiasta antaa keskusvaalilautakunnan sihteeri Sami Niemi, puh. 014-659 602