Koulujen tilat

Käyttömaksut 1.1.2018 alkaen:

KESKUSKEITTIÖ JA JOUTSENSALI (hintoihin lisätään  alv 24 %)
* Joutsensali 50 € alle 3 tuntia, lisätunnit 10 €/t
* Keittiö 200 € alle 3 tuntia, lisätunnit 55 €/tunti
* Ruokailusali ja keittiö 250 € alle 3 tuntia, lisätunnit 60 €/tunti
* Ruokailu- ja kahvituspalvelut sopimuksen mukaan

RAJALAN, NIITTYAHON, LEIKARIN, MÄKELÄNMÄEN JA KINKOMAAN
KOULUJEN RUOKASALIT JA KEITTIÖTILAT (hintoihin lisätään alv 24 %)
* Ruokasalit 20 €/t
* Keittiöt 20 €/t

 KOULUJEN JA PÄIVÄKOTIEN LUOKKA/RYHMÄTILAT
(hintoihin lisätään alv 24 %, majoitustoiminta alv 10 %)
1. Tietotekniikkaluokat 100 €/t
2. Muut aineluokat (käsityö-, kuvataide ja kotitalous) 50 €/h
3. Perusluokat ja päiväkotien ryhmätilat
    * Muuramelaiset rekisteröidyt yhdistykset maksuton
    * Muut käyttäjät 10 €/t

 Tilojen vuosikäyttö hinnoitellaan tapauskohtaisesti. 

Varaukset:

Isolahden koulu rehtori Teppo Lairio puh. 050-330 2827 teppo.lairio@edu.muurame.fi
Kinkomaan koulu rehtori Teppo Lairio puh. 050-330 2827 teppo.lairio@edu.muurame.fi
Mäkelänmäen koulu vs. rehtori Pasi Heikkilä p. (040) 821 5753 pasi.heikkila@edu.muurame.fi
Niittyahon koulu rehtori Teppo Lairio puh. 050-330 2827 teppo.lairio@edu.muurame.fi
Nisulanmäen koulu rehtori Minna Kalakari p. (014) 659 770, minna.kalakari@edu.muurame.fi
Muuramen lukio rehtori Aki Puustinen p. (014) 659 790, aki.puustinen@edu.muurame.fi
Koulujen ruokasalit ja keittiötilat ravitsemispäällikkö Ilja Saralahti p. (014) 659 759 ilja.saralahti@muurame.fi
Rajalan päiväkoti johtaja Anna-Maria Pursiainen, p. (014) 659 705
anna-maria.pursiainen@muurame.fi
Leikarin päiväkoti johtaja Tuija Kuha, p. (014) 659 708 tuija.kuha@muurame.fi