Muut yhdistykset ja järjestöt

Muuramen Eränkävijät
Muuramen Innola ry
Muuramen seudun Kennelkerho
MTK-Korpilahti-Muurame
MLL:n Muuramen paikallisyhdistys
Muuramen Marttayhdistys ry
Isolahden Martat ry


Muuramen seudun Nuorkauppakamari

Puheenjohtaja Paulus Hänninen, puh. 0456174128, Paulus.hanninen@alexandria.fi


Muuramen Lions Club
Muuramen Rotaryklubi

Muuramen Bridgekerho
yhteyshenkilö Petteri Nieminen, petteri.nieminen1976@gmail.com

Muuramen Yrittäjät ry
puheenjohtaja Risto Kytölä, kytolristo@gmail.com

Kansallinen lastenliitto, Muuramen paikallisyhdistys ry
puheenjohtaja Anu Ikävalko, anu.ikavalko@gmail.com

Keski-Suomen Omaishoitajat ry 
toiminnanjohtaja Elisa Järvenpää, keskisuomenomaishoitajat@gmail.com

Muuramen Sotaveteraanikerho
puheenjohtaja Osmo Lukkarinen, 0400 861569, osmo.lukkarinen@elisanet.fi

Muuramen-Korpilahden Super ao 410
puheenjohtaja Teija Hitonen, 0408349046, teija.hitonen@muurame.fi
Superliitto.fi/ammattiosastot

Muuramen-Säynätsalon ympäristöyhdistys
Merja Nousiainen, Pyyppämäentie 48, 40950 Muurame

SPR:n Muuramen osasto ry
tiedottaja Pirkko Vuorinen, 040 7040516, pirkko.vuorinen@iki.fi

Muuramen maamiesseura

Elina Tammivuori, puheenjohtaja, puh. 0445589556, elina.tammivuori@hotmail.com

Rannankylän maamiesseura ry 
sihteeri Anna-Kaisa Ahlbom-Paintola, Huhtiniementie 24 B, 40950 Muurame
puh. 050-3400059, ahlbom.anna.kaisa@gmail.com